جابجایی دیسک گردن

جابجایی یک دیسک مهرهای گردن اشاره به برآمدگی یا فتق دیسک بین دیسک بین دو استخوان (مهره) مجاور ستون فقرات گردنی در گردن (مهره C2 از طریق C7) می باشد که منجر به گردن درد خواهد شد. توجه داشته باشید که هیچ دیسک بین C1 و C2 وجود دارد. اگر چه جابجایی است که معمولا به عنوان "دیسک تضعیف،" دیسک در واقع نه "لغزش".

دیسک های بین مهره ها به صورت کوسن که را جذب شوک و اجازه می دهد تا حرکت گردن. این دیسک ها از درون ژل مانند مواد (هسته pulposus) و یک حلقه بیرونی سخت، مواد فیبری (حلقه fibrosus) تشکیل شده است. زمانی که دخالت دیسک به داخل کانال نخاعی (جابه جایی و یا فتق دیسک)، ممکن است نخاع یا اعصاب فشرده. فشار بر اعصاب که در آن خروج از کانال نخاعی می تواند باعث تغییر در حسی (لمس، خراش سوزن، درجه حرارت)، موتور (قدرت عضلانی)، و عملکرد رفلکس در مناطق عصب. این نوع از تغییرات در مجموع به عنوان مراجعه کننده رادیکولوپاتی به متخصص ارتوپد، با این حال، جابه جایی دیسک نیز ممکن است بدون رادیکولوپاتی رخ می دهد. سرویکال رادیکولوپاتی نیز ممکن است توسط تومور، عفونت، و یا شکستگی مهره ایجاد می شود. اختلال در fibrosus حلقه خود را نیز ممکن است علائم دیسک گردن(اختلال های حلقوی، اتساع، و یا اشک) می شود. این می تواند اجازه می دهد تا از pulposus هسته نشت از دیسک، باعث التهاب شدید و دردناک شیمیایی (radiculitis).
شایع ترین مکان های جابجایی دیسک بین پنجم و ششم (C5-C6) و یا مهره های گردن ششم و هفتم (C6-C7) هستند. جابه جایی دیسک مهرهای گردن رحم معمولا رخ می دهد به عنوان یک نتیجه از تغییرات وابسته به سن فیزیولوژیکی که منجر به انحطاط پیشرونده ستون فقرات گردنی، به ندرت، آن است که در نتیجه از آسیب تنها پس از سانحه است. تغییرات وابسته به سن ممکن است به عنوان اوایل دهه دوم در زندگی. دژنراسیون دیسک می تواند در ضعف (هایپرموبیلیتی) بخش آسیب دیده ستون فقرات شود، که منجر به بی ثباتی ستون فقرات گردنی، آرتروز، و یا هر دو. افراد مبتلا به بیماری دژنراتیو دیسک گردن نیز ممکن است بیماری دیسک کمر داشته باشد. بیماری دژنراتیو دیسک می توانید در فشرده سازی نخاع (myelopathy)، اما این غیر معمول است .
ریسک
روش‌های درمانی فیزیوتراپی برای درمان دیسک گردن بسیار ایمن و موثر هستند. از آن جایی که علت بیرون‌زدگی و برآمدگی دیسک بین مهره‌های گردنی، فشار به گردن و فشردگی مهره‌ها به یکدیگر است، هدف از اغلب درمان‌های فیزیوتراپی برای درمان دیسک گردن کشش دادن ستون فقرات گردنی و بازگرداندن فضای مناسب بین مهره‌ای برای دیسک‌ها است.
بر اساس سن از 40 سالگی، خطر بیشتری برای افرادی که به طور مکرر در معرض به بلند کردن اجسام سنگین و استرس ارتعاش (به عنوان مثال، رانندگان حرفه ای، مته دستی مخصوص سوراخ کردن سنگ اپراتور)، و کسانی که در ورزش تاثیر بالا {فورمن} درگیر است. سیگار کشیدن، تغذیه، سطح فعالیت بدنی، و حوادث منجر به صدمات شلاق نیز خطر ابتلا به جابه جایی دیسک مهرهای گردن و بیرون زدگی دیسک گردن را افزایش می دهد.
بروز و شیوع
در حدود 8 درصد از تمام دیسک فتق در منطقه گردنی ستون فقرات ("فتق هسته Pulposus") رخ می دهد. در میان بدون درد (بدون علامت) به افراد، فتق دیسک گردن رحم توسط MRI در 10٪ از افراد جوانتر از 40 سال و در 5 درصد از کسانی که مسن تر از 40 مشاهده شده است. آواره دیسک های گردن رحم رخ می دهد و اغلب در مردان در زنان {فورمن}.
متخصصان ستون فقرات معتقدند که فعالیت‌های فیزیکی برای افرادی که دچار گردن درد هستند بسیار مهم است. بیمار حتی می‌تواند با فعالیت فیزیکی گردن درد خود را کاهش دهد. فعالیت فیزیکی و ورزش گردن درد همچنین می‌تواند فرد را در مقابل بازگشت دوباره گردن درد در آینده محافظت کند. بسیاری از افراد از شنیدن این مطلب تعجب می‌کنند که انتخاب دقیق تمرینات فیزیکی واقعاً می‌تواند درد آنها را کاهش دهد.