عوارض جراحی باز دیسک کمر

به طور کلی هیچ عمل جراحی بدون عارضه نمی باشد. اگر شدت بیماری در حدی باشد که نیاز به جراحی داشته باشد و جراح و متخصص ستون فقرات تبحر کافی داشته باشد. احتمال بروز عوارض جراحی دیسک کمر خیلی ناچیز است .

1- عفونت

2- چسبندگی اطراف رشته های نخاع

3- قطع رشته های نخاع در حین عمل

4- آزاد سازی ناقص رشته های نخاع حین عمل اگر این عوارض بروز کند، ممکن است بیمار بعد از عمل احساس بهبود پیدا نکند یا در موارد نادر، احساس کند درد و ضعف بیشتری پیدا کرده است.

آیا میدانستید با انجام عمل بسته دیسک کمر می توان از این عوارض در امان بود؟؟؟

مزیتهای روش بسته را نسبت به روشهای باز برایتان می گویم ,سپس خودتان تصمیم بگیرید.

1.عدم نیاز به بیهوشی( انجام عمل با بیحسی موضعی)

2.عدم نیاز به بستری در بیمارستان

3.عدم وجود زخم و بخیه پس از عمل

4.عدم وجود درد حین و پس از عمل

5.برگشت سریع به فعالیتهای روزانه

6. عدم دستکاری آناتومی طبیعی بدن

بسیاری از کمر درد ها مربوط به دیسکهای کمر نمیباشند. در یک سوم افراد طبیعی در صورت انجام ام آر آی اشکال در دیسکهای کمر وجود دارد).بسیاری از دیسکها به درمانهای ساده پاسخ مناسبی می دهند

عمل بسته دیسک در بسیاری از بیماران دیسکهای کمری قابل انجام است.عمل جراحی باز غالبا گزینه انتخابی آخر درمان است. البته معدودی از بیماران با بیرون زدگی دیسکهای کمری نیازمند عمل جراحی باز میباشند.

عوارض عدم درمان به موقع دیسک کمر

عدم درمان به موقع دیسک کمر باعث بدتر شدن وضعیت بیمار خواهد شد و درد بیمار را تشدید خواهد کرد و ممکن است باعث عوارضی مانند بی حس های دائمی یا اختلالات حرکتی شود که این عوارض باعث افتادگی پا ، کشیدن و لنگی پا، مشکلات ادراری و مثانه های شود و بیمار نتواند ادرار و مدفوع خود را نگه دارد . زیرا اعصاب مانند دیگر نسوج و پوست قابل ترمیم نمی باشند و اگر صدمه ای به آنها برسد، دیگر به حالت اولیه بر نمی گردند، بنابراین قبل از صدمه شدید، باید حتما نسبت به درمان اقدام کرد.

منبع:دکتر حیدریان دکتر مغاری