پیشگیری از زانو درد

زانو درد یکی از مشکلات رایجی است که همه افراد درهرسنی میتوانند به آن مبتلا شوند درد زانو براثرآسیب دیدگی هایی مانند پارگی لیگامنت ها یا پارگی غضروف ها ایجاد میشود، شرایط دیگری هم مانند بیماری آرتروز، نقرس و عفونت می تواند باعث بروز درد زانو شود. تعداد زیادی از زانو درد های خفیف بعد از مراقبت های اولیه توسط خود فرد بهبود میابد و این مراقبت های را می توان به عنوان یک روش سریع برای درمان زانو درد خفیف تلقی کرد. درمان فیزیوتراپی و به کاربردن بریس هم چنین در کاهش درد مفصل زانو موثر است در بعضی از موارد برای درمان درد زانو به جراحی نیاز است.

برای پیشگیری از زانو درد وزن مناسب داشته باشید. اضافه وزن مهمترین عامل آسیب زانوها است و علت آن فشار بیش از حدی است که به زانوها وارد می کند.پس اگر اضافه وزن دارید برای پیشگیری از زانو درد وزن خود را مناسب کنید وگرنه باید منتظر شروع زانو درد باشید.

اجسام سنگین جابجا نکنید. حمل جسم سنگین موجب گردن درد ، کمردرد و زانو درد می شود. برای پیشگیری از زانو درد پس تا جایی که امکان دارد از جابجایی اجسام سنگین خودداری کنید. به یاد داشته باشید، وقتی جسمی را حمل می کنید، فشاری که به زانوها وارد

می شود، چندین برابر وزن آن جسم است.